top of page

תודעת שפע

תודעת השפע 

 

יש שפע בעולם. העולם הוא גדול ומופלא, מגוון, בלתי צפוי ומשופע במשאבים, בפוטנציאלים, ברעיונות באפשרויות. יש בו מכל הטוב שאנו רוצים להשיג עבור עצמנו. השפע קיים סביבנו אולם אנו לא יודעים כיצד להשתמש בו, כיצד להנות ממנו. 

 

אייך להזמין שפע לחיים שלנו ?

 

התשובה היא פשוטה וישימה. הדרך לשפע היא דרך הפעולות שלנו בעולם. לפעולות שלנו יש כוח אדיר לברוא מציאות, הן אלו שיוצרות את הזהות שלנו והן אלו שיכולות לשנות אותה. לא חשוב מה עובר לנו בראש רק הפעולה שנעשה בפועל היא שתכתיב את המציאות שלנו. לפעולה יש כוח לברוא עברנו את המציאות שאנו רוצים לחיות בה. ולפעולות נכונות יש כוח משיכה אדיר לשפע. 

 

הפעולות שלנו הן הכוח המוציא לפועל שמחבר בין השפע שיש במודעות לבין העולם הגשמי, המציאות שאנו חיים בה ורוצים להזמין את השפע אליה.

 

מעט כמו במטריקס עלינו לשבור את החוקים, להשתחרר מהם, כדי שכל האפשרויות יהיו פתוחות בפננו. הדרך היוגית מציעה לנו בדיוק את זה, לחצות את הקווים בין המכשיר המוציא לפועל לבין המודעות הרחבה, האינסופית, שהיא מקור השפע.

 

כדי לזהות את השפע צריך להיכנס רגע פנימה ולהבין את החשיבה היוגית מעט יותר לעומק. התפיסה היוגית עושה הפרדה בין המודעות, המפעיל של המכשיר, לבין ההכרה, המכשיר עצמו ותופסת את מקור הסבל שלנו, בבלבול ביניהם. 

 

מקור הסבל שלנו הוא בלבול של זהות. אנו מזהים עצמנו עם המכשיר שלנו עם הגוף  ועם תכני ההכרה - המחשבות, הרגשות, התשוקות, האהבות והסלידות, הזהויות והתפקידים שלנו. 

 

בעוד שהזהות האמיתית שלנו, היא החלק המודע, המפעיל של המכשיר. תכני ההכרה גלויים בפנינו ואנו יודעים לזהות אותם באופן ברור, בעוד שהחלק המודע, המתבונן, נסתר מהעין. אם תכני ההכרה משחקים על הבמה, המודעות נמצאת מאחורי הקלעים. 

 

במקום המודע יש רייקות, אין בו דבר גשמי אבל הכל קיים בו כפוטנציאל. הוא רייק מאובייקטים, אבל מלא באפשרויות. הוא הנפקד הנוכח בכל. הוא מקור השפע.

 

המודעות היא כמו החלל העוטף כל צורה, הוא עצמו ריק איננו אבל מאפשר קיום של כל צורה. בלי חלל צורה לא יכולה להתקיים. המודעות היא כמו השקט הנמצא בבסיס כל צליל, השקט עצמו נעדר כל צליל אבל בלעדיו הצליל לא יכול היה להישמע. המקום המודע הוא, המרחב, המבחין, המתבונן, שמאפשר למחשבות, רעיונות לתפיסות להפוך למציאות.

 

הפעולות שלנו במציאות, הם המוציא לפועל של הפוטנציאל הגלום במודעות. הפעולות שאנו בוחרים לוקחות את הפוטנציאל שמגולמות בו כל האפשרויות ונותנת לו צורה סופית אחת ספציפית. מתוך כל האפשרויות לייצר כיסא, נבחר החומר, אופן העבודה, והתכונות המייחדות את הכיסא הזה ומבחינות אותו מכל האפשרויות הפוטנציאליות האחרות. הן נותנות לו צורה גשמית שמשרתת את התכלית למענה נוצר. ככול שהבחירה והיישום יהיו מדויקים יותר כך התוצר יוכל לשמש את התכלית באופן טוב יותר. יהיה נוח, דקורטיבי, ישדר את המסר העיצובי אליו כיוונו.

 

אז ניתן לומר שיש בנו חלק מודע, המלא באפשרויות ואת הגוף וההכרה שהם המכשיר המוציא לפועל של האפשרויות הללו. 

 

מקור הסבל שלנו נעוץ בכך שאנו מזוהים עם הגוף וההכרה ולא עם המודעות. כדי לשנות זאת אנחנו צריכים להשתחרר מהמטריקס לצאת מהעולם שהמיינד שלנו יכול לקלוט, לצאת מהעולם הגלוי והמוחשי לעבר החלק המודע הבלתי נראה, שנמצא שם בבסיס של הווייתנו. 

  

 מה שמפעיל אותנו בעולם במיינדסט הנוכחי היא ההכרה שהיא בלתי יציבה וקפריזית ומלאה ברעיונות סופיים ומוחלטים המוטבעים בנו ולא החלק המודע שהוא אינסופי  ורחב, מלא באפשרויות, ללא גבולות ומגבלות. 

 

רק כשנפעל מתוך המקום המודע, לא נאפשר למכשיר, להיות מי שמכתיב את המציאות, במקומנו אלו המפעילים אותו. אם נזהה עצמנו עם המודעות, מקור השפע, נוכל להזמין שפע לחיינו ולזהות אותו בכל דבר. נוכל לראות בכל דבר בחיים שלנו מקור של שפע. 

 

הפעולות שלנו הן הגשר המוציא לאור את הפוטנציאלים הטמונים במודעות. הן שיכתבו את הסיפור שלנו בסופו של דבר. הן שיזמנו את השפע לא באופן מיסטי או פנטסטי, אין פתרונות קסם במציאות, אולם לאט, צעד אחר צעד, פעולה נכונה ועוד פעולה, יסללו דרך שתוצאותיה יניבו פרי. הפעולות הן השער דרכו יכנס השפע אל חיינו. 

 

אז, מזמינה אתכם לבחון בחיים שלכם איזה פעולות עשיתם שהניבו שפע. מזמינה אתכם לראות שהשפע כאן, אנו מוקפים בו והפעולות שלנו הן שיהפכו אותו לחלק מהמציאות שלנו. זה בידיים שלנו. 

bottom of page